مركز تخصصي اكستنشن مو

آشنايي با مدل هاي اكستنشن مو

مدل هاي اكستنشن مو

داشتن موهاي كوتاه و كم‌پشت ديگر نگراني ايجاد نمي‌كند زيرا با استفاده از اكستنشن مو كه روشي بسيار فراگير و در دسترس است مي‌توان موهايي بلند و پرپشت داشت. افراد ممكن است به دلايل متعددي از جمله وراثت، تغذيه نامناسب، استرس و … دچار ريزش و كم‌پشتي موها شوند. هر فردي مي‌تواند با توجه به ميزان بودجه و مشخصات موي سر خود از اكستنشن استفاده كند. در اين مقاله با مدل هاي اكستنشن آشنا مي‌شويم.

بسياري از خانم‌ها براي بلندتر كردن، پرپشت كردن يا استفاده از هايلايت يا مش در ميان موهاي خود از اكستنشن و به‌ويژه بهترين روش آن يعني اكستنشن ليزري استقبال مي‌كنند.

هر چقدر مو بلندتر باشد، نصب اكستنشن را‌حت‌تر است اما موهاي بسيار كوتاه را هم مي‌توان اكستنشن كرد. بهتر است به موهاي خيلي كوتاه بيش از ۴۰ سانت مو اضافه نشود، زيرا فشار ناشي از وزن آن باعث ريزش موي طبيعي افراد مي‌شود.

اكستنشن با استفاده از موي طبيعي يا موي مصنوعي

اكستنشني كه با استفاده از موهاي طبيعي انجام شود، جلوه زيبايي دارد اما به مراتب هزينه گران‌تري خواهد داشت. اكستنشن موي طبيعي را مي‌توان رنگ، دكلره يا هايلايت كرد. دوام اين اكستنشن نيز بستگي به ميزان رشد موي افراد دارد و از ۳ تا ۶ ماه متغير است. بديهي است ترميم اكستنشن موي طبيعي نيز هر ۴۵ روز يك‌بار بايد توسط متخصص اين كار انجام شود.

راه تشخيص اكستنشن با موي طبيعي اين است كه چند تار مو را بسوزانيد. از بوي سوختن موها مي‌توانيد طبيعي يا مصنوعي بودن مو را تشخيص دهيد.

اكستنشن با موي مصنوعي به دليل قيمت مناسب آن متداول‌تر است. بهتر است طول متوسطي حدود ۲۰ تا ۲۲ سانتي‌متر براي اين اكستنشن درخواست كنيد تا فشار اضافي به موها و كف سرتان وارد نكند. معمولا دوام اين اكستنشن ۳ تا ۴ ماه است، گرچه فاصله گرفتن آن از كف سر بستگي به ميزان رشد موها دارد.

مدل هاي اكستنشن 

چسب كراتين: در اين مدل اكستنشن كه براي موهاي نازك و كم‌پشت به‌ويژه در قسمت جلوي سر مناسب است، مقداري چسب كراتين به مو در قسمت بالاتر از ريشه زده مي‌شود و موي اكستنشن به آن قسمت با كمك حرارت مي‌چسبد.

مشخص نبودن محل اتصال در اكستنشن چسبي يكي از مزاياي ارزشمند اين روش است. با اين روش از موهايي با جلوه طبيعي برخوردار مي‌شويد اما طبيعي است كه بايد مراقبت بيشتري از آن به عمل آوريد. به خاطر داشته باشيد اگر مايل به انجام اكستنشن موي بلند هستيد از اين روش استفاده نكنيد.

 دوخت: در روش دوخت، موهاي اكستنشن با استفاده از نخ مخصوص و سوزن به ريشه مو متصل مي‌شود. بنابراين مهم‌ترين مزيت اين روش عدم استفاده از چسب است. روش دوخت براي انواع موها كاربرد دارد اما بايد مراقبت بيشتري از آن انجام شود. هر زمان هم كه مايل باشيد مي‌توانيد آن را به آساني از موهاي خود جدا كنيد.

رينگ: در اين روش موي اكستنشن با استفاده از يك رينگ به ريشه موها متصل مي‌شود. گرچه اين روش كمي قديمي است اما دوام بسيار خوبي دارد. به خاطر داشته باشيد استفاده از اين روش براي موهاي كم‌پشت و نازك كارايي ندارد زيرا در موقع جمع كردن موها رينگ‌ها ديده مي‌شود.

اكستنشن حرارتي: در اين روش موها به صورت دسته‌هاي بسيار باريك انتخاب مي‌شوند، روي آنها ماده مخصوصي زده شده سپس دسته موي اكستنشن روي آنها قرار مي‌گيرد. حالا با استفاده از انبر مخصوص حرارتي موها به يكديگر فشرده شده، چسب ذوب مي‌شود و موهاي اكستنشن به موهاي طبيعي فرد چسبانده مي‌شود.

يكي از معايب اين روش احتمال آسيب بيشتر به مو و در نتيجه ريزش آن است. اگر تصميم داشتيد هر مدلي از اكستنشن را از موي خود جدا كنيد حتما به فرد متخصص مراجعه كنيد و از انجام اين كار در منزل خودداري كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۷:۴۱ توسط:نوروزي موضوع:

كراتين تراپي مو چيست ؟

كراتين تراپي مو

بافت موها در اثر استفاده بي‌رويه از رنگ مو و دكلره، استفاده از وسايل حرارتي نظير سشوار و اتوي مو، تغذيه نامناسب و تغييرات آب و هوايي آسيب مي‌بيند. با توجه به ميزان آسيب مي‌توان اقدامات درماني متنوعي انجام داد. با استفاده از كراتين تراپي مو مي‌توان كراتين از دست رفته موها را جبران كرد.

از آنجايي كه در ايران ميزان استفاده از رنگ مو و دكلره نامرغوب براي رنگ كردن موها زياد است و اين مواد حاوي مقدار زيادي آمونياك هستند، موها آسيب مي‌بينند. اگر موهايتان وز و كدر شده و ديدن آنها ناراحتتان مي‌كند، به كراتين تراپي فكر كنيد. انجام كراتين مو البته توسط يك آرايشگر حرفه‌اي تاثير بسياري در صاف شدن موها و از بين رفتن حالت وز، زيبايي و درخشان كردن موها دارد.  

درباره كراتين تراپي

كراتين پروتئين اصلي مو، دندان و ناخن است كه صافي و درخشندگي موها را به دنبال دارد. در صورت از از بين رفتن كراتين موها وز و كدر شده و زيبايي خود را از دست مي‌دهند. كراتين تراپي روشي است كه به كمك آن موهاي آسيب‌ديده، موهاي فر و موج‌دار را به موهايي صاف و نرم تبديل مي‌كنند. نكته مهم اين است مواد كراتين مو با موي آسيب‌ديده سازگار باشد.

در اين روش كراتين گياهي به بافت تخريب‌شده موها نفوذ كرده و حلقه‌هاي تخريب‌شده كراتين طبيعي مو را ترميم مي‌كند. در واقع كراتين جديد جايگزين كراتين از دست رفته موها شده و به موها نرمي و درخشش مي‌بخشد. در نتيجه موها جلوه موهايي سالم را پيدا مي‌كنند.

روش‌هاي كراتين تراپي

كراتين تراپي روش‌هاي مختلفي دارد. ماده‌اي كه براي كراتينه كردن مو مورد استفاده قرار مي‌گيرد و باعث صافي موها مي‌شود، داراي فرمالدئيد است. استفاده بيش از حد از اين ماده شيميايي براي بدن مضر است و ممكن است باعث سرطان شود.

روش اول: ابتدا موها به وسيله يك شامپوي مخصوص ملايم كاملا شسته و آبكشي مي‌شود. با اين كار PH مو تغيير كرده و آماده انجام مراحل كراتينه مو مي‌شود. سپس آرايشگر موها را با استفاده از يك برس چوبي و سشوار خشك مي‌كند و تنها اجازه مي‌دهد كمي نمناك باشد. پس از آن موها را به صورت لايه لايه تقسيم‌بندي كرده و به مواد كراتين آغشته مي‌كند.

حالا بايد مواد كراتين به طور كامل و با دقت به تمام ساقه موها برسد. آرايشگر با استفاده از برس چوبي موهاي آغشته‌شده به كراتين را شانه مي‌كند و هم‌زمان از سشوار استفاده مي‌كند تا مواد كاملا جذب موها شود. در اين مرحله نوبت به اتو كشيدن موها مي‌شود. موها به صورت لايه‌هاي نازك جدا مي‌شوند و به وسيله اتوي سراميكي با دماي ۴۵۰ درجه فارنهايت اتو كشيده مي‌شوند.

روش دوم: در اين روش هم مانند روش اول موها براي تغيير PH با شامپوي مخصوص شسته مي‌شوند. پس از آن موها به وسيله سشوار تا حدي كه كمي مرطوب باشند، خشك مي‌شوند. آرايشگر در ظرفي مقداري ماسك مرطو‌ب‌كننده را با كمي مواد كراتين مخلوط كرده و پس از اينكه تمام ساقه مو را به اين مواد آغشته كرد، به آرامي موها را ماساژ مي‌دهد. استفاده از دستكش براي كار با اين مواد ضروري است.

حالا موها را با كلاه پلاستيكي مي‌پوشاند و به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقيقه با باد گرم سشوار موها را به طور كامل گرم مي‌كند. در نهايت موها را با آب ولرم آّبكشي كرده و خشك مي‌كند.

پس از انجام كراتين تراپي موها نبايد تا چهار يا پنج روز شسته شوند يا با هيچ گيره، گل‌سر يا كش بسته شوند. همچنين به مدت ۲ روز پس از انجام كراتينه نبايد موها را رنگ يا دكلره كرد. از شامپوها و نرم‌‌كننده‌هاي بدون سولفات و بدون كلرايد سديم بايد استفاده شود. اگر تمايل به استفاده از استخر داريد حتما به استخري مراجعه كنيد كه تصفيه آن با اوزون باشد نه با كلر، زيرا كلر به موها آسيب مي‌رساند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۶:۰۶ توسط:نوروزي موضوع:

راهكارهايي براي پيشگيري از ايجاد موخوره

يكي از آسيب‌هايي كه زيبايي موهاي بلند را تهديد مي‌كند موخوره است. موهاي بلند در اثر استفاده مداوم از وسايل حرارتي نظير سشوار و اتوي مو، مواد شيميايي و رنگ كردن مو شكننده شده و انتهاي آنها به صورت دو يا چند شاخه مي‌شود. اگر براي درمان موخوره اقدام نشود آسيب‌هاي بيشتري به موها مي‌رسد. در اين مقاله راهكارهايي براي پيشگيري از ايجاد موخوره ارائه مي‌كنيم.

ادامه مطلب


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۰:۳۱ توسط:نوروزي موضوع:

راهكارهايي براي ضخيم شدن موي سر

ضخيم شدن موي سر

وجود موهاي نازك و كم‌پشت يكي از دغدغه‌هاي افرادي است كه به زيبايي موهاي خود اهميت مي‌دهند. موها به دلايل زيادي همچون عوامل ارثي و ژنتيكي، استفاده از مواد آرايشي و بهداشتي، رنگ مو، تغذيه، بيماري، استرس و… ضعيف و نازك مي‌شوند. در اين مقاله راهكارهايي براي ضخيم شدن موي سر ارائه مي‌كنيم.

اكستنشن مو روشي براي بلند كردن و پرپشت كردن موها است كه بسيار از سوي خانم‌ها مورد استقبال قرار گرفته است. اكستنشن انواع مختلفي دارد اما اكستنشن ليزري يكي از ماندگارترين روش‌هاي اكستنشن است كه موهايي زيبا و پرپشت را براي شما به ارمغان مي‌آورد. اگر براي انجام اكستنشن تصميم گرفته‌ايد، حتما به مركز زيبايي و آرايشگر حرفه‌اي و باتجربه در اين حوزه مراجعه كنيد.

دلايل نازك شدن مو

شستن موها با شامپو كه حاوي مواد شيميايي آسيب‌زا است با تاثيرات مخربي كه بر ساقه مو دارد باعث نازك شدن موها مي‌شود. تركيبات داخل شامپو چربي طبيعي موها را از بين مي‌برد، در نتيجه موها ضعيف شده و دچار ريزش مي‌شوند.

به ياد داشته باشيد شست‌وشوي روزانه موها با از بين بردن چربي طبيعي مو، آنها را ضعيف و شكننده مي‌كند. همچنين استفاده از نرم‌كننده مو كه در تركيباتش سيليكون به كار رفته باشد به نازك و شكننده شدن تارهاي مو منجر مي‌شود.

مواد شيميايي و آرايشي حالت‌دهنده مو به همراه حرارت ناشي از دستگاه‌هاي برقي مانند اتوي مو، سشوار و بابليس ساختمان مو را تخريب كرده و نازك شدن آن را تسريع مي‌كند. تركيبات ژل، تافت و… حاوي الكل هستند و موها را دچار خشكي مي‌كنند.

كشيدگي بيش از حد موها كه در اثر بستن با كش موهاي سفت يا جمع كردن مو در مدل شينيون يا بافت ايجاد مي‌شود باعث ريزش و در نتيجه كم‌پشتي موها مي‌شود.

عدم شانه زدن صحيح موها نيز با فشاري كه به ريشه مو وارد مي‌كند باعث افزايش ريزش مو مي‌شود. پس از شست‌وشوي موها آنها را به آرامي با حوله خشك كنيد و با استفاده از يك شانه دانه درشت موها را شانه كنيد تا گره‌هاي آن به آرامي باز شود.

استرس و اضطراب در زندگي روزمره به سلامت موهاي شما آسيب مي‌زند. پياده‌روي، ورزش سبك و يوگا مي‌تواند آرامش بيشتري را در زندگي شما ايجاد كند.  

راهكارهايي براي ضخيم شدن موها

تغذيه مناسب: براي داشتن موهاي سالم بهره‌مندي از يك رژيم غذايي مناسب شامل چربي‌هاي سالم، ويتامين‌ها و مواد معدني ضروري است. مواد غذايي مانند گوشت، مرغ، ماهي، تخم مرغ، مغزها شامل بادام، گردو، فندق و پسته، سبزيجات داراي برگ سبز، لوبيا، ماست و… را در برنامه غذايي روزانه خود قرار دهيد تا از ضعيف و نازك شدن موها پيشگيري كنيد.

ويتامين B و مكمل‌هاي حاوي آهن را فراموش نكنيد. اين مواد مغذي تاثير خوبي بر تقويت مو و ضخيم شدن موي سر دارند.

استفاده از روغن‌هاي گياهي: روغن‌هاي گياهي نظير روغن بابونه، روغن نارگيل، روغن زيتون، روغن آويشن، روغن رزماري، روغن بادام و… تاثير خوبي در تقويت موها دارند.

مقدار مناسبي روغن مورد نظر را كمي گرم كنيد سپس ريشه مو و ساقه آن را با روغن ماساژ دهيد. پس از اينكه كل موها به روغن آغشته شد موها را با يك كلاه بپوشانيد و اجازه دهيد ۳۰ دقيقه در همان حالت بماند. پس از آن موها را با يك شامپوي ملايم بشوييد و آبكشي كنيد.

روغن‌هاي مختلف تاثير يكساني بر موها ندارند. تحقيقات نشان داده روغن نارگيل اثر بهتري بر ضخيم كردن موها دارد.

پرهيز از رنگ كردن و هايلايت كردن مو: استفاده از مواد شيميايي نظير رنگ مو، دكلره و… را محدود كنيد تا موهايتان بافت طبيعي خود را حفظ كند. رنگ‌هاي روشن آسيب بيشتري به موها وارد مي‌كنند بنابراين در صورت نياز از رنگ‌هاي تيره استفاده كنيد.

كوتاه كردن موها: با كوتاه كردن موها قسمت‌هاي انتهاي مو كه نازك شده كوتاه مي‌شوند و موها پرتر به نظر مي‌رسد. موهاي كوتاه آسيب كمتري مي‌بينند در نتيجه بهتر تقويت شده و ضخيم مي‌شوند.

 
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۲۵:۱۳ توسط:نوروزي موضوع: