مركز تخصصي اكستنشن مو

رويش مجدد موهاي ريخته شده با ماسك گياهي

ماسك گياهي

رويش مجدد موهاي ريخته شده دغدغه افرادي است كه هر روز خود را در آينه مي‌بينند و متوجه كم‌پشت‌شدن موهاي خود مي‌شوند. گرچه موها به دلايل متنوعي دچار ريزش مي‌شوند و براي متوقف كردن ريزش و درمان آن بايد دليل آن تشخيص داده شود، اما استفاده از نسخه‌هاي گياهي و ماسك‌هاي طبيعي مو به طور معمول تاثير مثبتي دارند و به رويش مجدد مو كمك مي‌كنند. در اين مقاله چند ماسك گياهي را براي تقويت و رشد مجدد موها معرفي مي‌كنيم.

اكستنشن ليزري بهترين روش اكستنشن مو، در كمترين زمان شما را صاحب موهايي بلند و پرپشت خواهد كرد. براي انجام يك اكستنشن زيبا و بي‌نظير به يك مركز خدمات حرفه‌اي اكستنشن مراجعه كنيد.

روغن نارگيل

روغن نارگيل، اين روغن طبيعيِ محبوب خواص بسياري براي تقويت و درمان مشكلات پوست و مو دارد. از روغن نارگيل علاوه بر مصارف آشپزي به عنوان مرطوب‌كننده براي پوست و مو استفاده مي‌شود. روغن نارگيل از زمان‌ باستان براي حفظ سلامت و آرايش مو كاربرد داشته است.

تحقيقات نشان داده روغن نارگيل به سرعت جذب فوليكول مو شده و از اين طريق به درمان ريزش مو كمك مي‌كند. اگر روغن نارگيل را با كمي آب ولرم مخلوط كرده و كف سر را با آن ماساژ دهيد، جريان خون در آن بهبود يافته و باعث رويش مجدد موها مي‌شود.

براي كسب نتيجه بهتر روغن نارگيل را كه معمولا به صورت جامد يا نيمه‌جامد است كمي گرم كنيد. سپس پوست كف سر را به آن آغشته كنيد و با دست‌هايتان حداقل ۵ دقيقه ماساژ دهيد. حالا موهايتان را با كلاه بپوشانيد و اجازه دهيد يك تا دو ساعت در همين حالت بماند. پس از آن موها را با استفاده از يك شامپوي ملايم بشوييد و خشك كنيد. اين كار را هفته‌اي يك تا دو بار انجام دهيد تا شاهد رويش مجدد مو هايتان باشيد.

مي‌توانيد به روغن نارگيل مقداري ژل آلوئه ورا اضافه كرده و خوب به هم بزنيد. تركيب حاضر را به طور كامل روي پوست سرتان قرار دهيد و حداقل به مدت ۵ دقيقه ماساژ دهيد. ساير مراحل را مانند آنچه گفته شده انجام دهيد.

گزنه

گزنه براي اكثر مشكلات مو همچون خشكي و ريزش مو، شوره سر، موخوره و خارش پوست سر مفيد است و باعث درخشان شدن مو و رويش مجدد موهاي ريخته شده مي‌شود.

شما مي‌توانيد از دم‌كرده برگ گزنه براي تقويت موهايتان استفاده كنيد. يا برگ‌هاي گزنه را داخل شيشه‌اي ريخته و مقداري روغن زيتون روي آن بريزيد و به مدت سه هفته در جاي خنك و تاريك قرار دهيد. پس از آن روغن را صاف كرده و با آن پوست سر خود را ماساژ دهيد. روغن گزنه علاوه بر جلوگيري از ريزش مو باعث مي‌شود موهايتان شروع به رويش كنند.

آلوئه ورا

خواص آلوئه ورا براي سلامت مو و پوست ثابت شده است. شما مي‌توانيد پس از استخراج ژل آلوئه ورا از برگ تازه آن، اين ژل را به پوست سرتان بزنيد و ماساژ دهيد. سپس موهايتان را با يك شامپوي ملايم بشوييد.

تركيب آلوئه ورا با عسل علاوه بر تقويت مو باعث نرمي و درخشندگي موهايتان مي‌شود. براي ساختن اين تركيب، ميزان مساوي از ژل آلوئه ورا را با عسل مخلوط كنيد و خوب به هم بزنيد. سپس كف سر را به اين تركيب آغشته كنيد و اجازه دهيد يك ساعت در اين حالت بماند. بهتر است اين كار را هفته‌اي دو تا سه بار انجام دهيد تا نتيجه مطلوبي كسب كنيد.

روغن زيتون يكي از روغن‌هاي طبيعي است كه اثر مطلوب آن براي سلامت پوست و مو ثابت شده است. ۳ قاشق روغن زيتون را با ۲ قاشق ژل آلوئه ورا به خوبي مخلوط كنيد و تركيب حاصل را به مدت ده دقيقه روي پوست سر ماساژ دهيد. حداقل اجازه دهيد به مدت يك ساعت روي سر بماند، سپس موها را با يك شامپوي ملايم يا شامپو بچه بشوييد و خشك كنيد.

تركيب آلوئه ورا با سفيده تخم مرغ نيز علاوه بر تقويت مو و كمك به رويش مجدد آنها نرمي و درخشندگي را براي موها به ارمغان مي‌آورد.

مواد طبيعي بسياري نظير ماست، آب پياز، سير، چاي سبز، روغن كرچك و… را مي‌توان به فهرست ماسك‌هاي طبيعي براي مو اضافه كرد. مهم اين است اين ماسك‌هاي طبيعي را به طور مرتب استفاده كنيد و در كسب نتيجه صبور باشيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۴۶:۴۵ توسط:نوروزي موضوع:

بوتاكس مو چيست و چه مزايايي دارد؟

بوتاكس مو چيست

 داشتن موهاي صاف و خوش‌حالت دغدغه خيلي از خانم‌هايي است كه موهاي بلند دارند. موها در اثر استفاده از رنگ‌ مو و مواد شيميايي، دكلره، وسايل حرارتي مانند سشوار و اتوي مو آسيب ديده و جلوه خود را از دست مي‌دهند. چندين روش براي صاف كردن موهاي آسيب‌ديده و وز وجود دارد. كراتين مو يكي از روش‌هاي متداول براي ايجاد موهايي صاف، نرم و براق است. اما اگر به دنبال جوانسازي و بازسازي موهاي خود هستيد بوتاكس مو را انتخاب كنيد. اما ببينيم بوتاكس مو چيست؟

 بوتاكس مو يك روش درماني براي افزايش استحكام مو و بهبود سلامت و ظاهر آن است. بوتاكس براي مو به دو روش انجام مي‌شود كه در ادامه به آنها مي‌پردازيم.

انواع بوتاكس مو

بوتاكس ساقه مو

بوتاكسي كه براي مو استفاده مي‌شود داراي مواد ضروري براي مو شامل ويتامين‌ها، پروتئين، چربي و… است. اين مواد شكاف موجود روي ساقه‌هاي مو را پر كرده و با ترميم آسيب‌ديدگي آن، موهايي زيبا، صاف و براق ايجاد مي‌كنند.

در اين روش ابتدا موها را با استفاده از شامپوي مخصوص مي‌شويند و خشك مي‌كنند. در مرحله شست‌وشوي مو نبايد از نرم‌كننده استفاده شود. حالا موها به طور كامل شانه مي‌شود و به قسمت‌هاي مساوي تقسيم مي‌شود. سپس مواد بوتاكس را روي تمام ساقه‌هاي مو قرار مي‌دهند و موها را به خوبي ماساژ مي‌دهند تا مواد به طور كامل جذب شود. پس از آن اجازه مي‌دهند موها ۴۵ دقيقه در همان حالت بماند. سپس موها مجددا شسته شده و اتو كشيده مي‌شوند. اين روش بوتاكس تقريبا دو تا چهار ماه دوام دارد.

اگر قصد داريد در منزل از بوتاكس براي موهايتان استفاده كنيد، مي‌توانيد آمپول‌هاي بوتاكس مو را از داروخانه خريداري كنيد. محتواي آمپول‌ها را با ۱۵۰ ميلي‌ليتر آب مخلوط كنيد تا محلولي يك‌دست به دست آيد. سپس اين محلول را كمي گرم كنيد. حالا مانند زماني كه موهايتان را رنگ مي‌كنيد، عمل كنيد. موها را تقسيم كرده و آنها را به مواد بوتاكس آغشته كنيد. سپس موها را با كلاه مخصوص بپوشانيد. بهتر است در اين مرحله با كمك سشوار موهاي خود را گرم كنيد. پس از ۴۵ دقيقه موها را شسته و خشك كنيد. استفاده از سشوار يا اتوي مو باعث مي‌شود مواد بوتاكس روي موها ثابت شود.

تزريق بوتاكس در پوست سر

اين روش به افرادي پيشنهاد مي‌شود كه بيش از حد عرق مي‌كنند. عرق كردن زياد موجب مي‌شود موها زودتر چرب و بي‌حالت شود و ريزش آنها افزايش يابد. پس از تزريق بوتاكس در پوست سر عرق كردن پوست سر كاهش يافته، در نتيجه موها ديرتر كثيف شده و نياز به شست‌وشوي كمتري خواهند داشت.

با تزريق بوتاكس در پوست سر خارش پوست سر كمتر مي‌شود. همچنين از اين طريق مي‌توان ريزش مو را كنترل كرد. بعضي محققان ادعا مي‌كنند با اين روش شاهد افزايش رشد موها نيز بوده‌اند. آنها مي‌گويند تزريق بوتاكس با ايجاد بي‌حسي در عضلات باعث مي‌شود خون در آن قسمت جريان بيشتري داشته باشد، در نتيجه با افزايش اكسيژن موها مجددا رشد خواهند كرد.

بوتاكس مو براي چه كساني مفيد است؟

حالا كه متوجه شديم بوتاكس مو چيست ببينيم براي چه موهايي بيشتر كاربرد دارد. به طور كلي بوتاكس مو براي افرادي مناسب است كه موهايشان در اثر رنگ كردن و استفاده از وسايل حرارتي آسيب ديده و وز و بد حالت شده است. شايد اين سوال پيش بيايد كه كراتينه كردن مو نيز براي صاف و نرم كردن موهاي آسيب‌ديده به كار مي‌رود. پس چه تفاوتي ميان كراتينه مو و بوتاكس مو وجود دارد؟ بهتر است افرادي كه موهاي نازك و كم‌حجمي دارند و يا موهايشان به‌شدت آسيب ديده است از بوتاكس مو استفاده كنند؛ گرچه استفاده از بوتاكس مو براي هر نوع مويي چه نازك و چه ضخيم و يا موي صاف يا فر و مجعد امكان‌پذير است. اما كراتين موهاي ضخيم و وز را به موهايي صاف و درخشان تبديل مي‌كند. استفاده از كراتين براي موهاي كم‌پشت و نازك همچنين خانم‌هاي باردار و شيرده توصيه نمي‌شود.

 
 

برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۹:۵۷ توسط:نوروزي موضوع:

فايده هاي وازلين براي مو چيست؟

فايده هاي وازلين براي مو

براي تقويت مو نسخه‌هاي زيادي وجود دارد. اما به طور كي استفاده از يك رژيم غذايي مناسب و مكمل‌هاي ويتامين، انجام حركات ورزشي و كنترل استرس و اضطراب به درمان ريزش مو و تقويت رشد آن به طور موثري كمك مي‌كند. در كنار اين توصيه‌ها استفاده از موادي طبيعي براي موها به رفع مشكلات و تقويت آنها مي‌انجامد. حتما درباره فايده هاي وازلين براي مو و پوست مطالبي شنيده‌ايد. در اين مقاله به اين موضوع مي‌پردازيم.

گرچه با استفاده از رژيم غذايي مناسب و مصرف مكمل‌ها و داروهاي تجويز شده پزشك متخصص مي‌توان رشد موها را تقويت كرد، اما روش‌هاي سريع‌تري مانند اكستنشن مو براي بلند كردن و پرپشت كردن موها وجود دارد. اگر اكستنشن موهايتان را به يك اكستنشن‌كار حرفه‌اي بسپاريد از نتيجه كار غافلگير خواهيد شد.

وازلين تقويت‌كننده، نرم‌كننده و مرطوب‌كننده مو

وازلين محصولي ارزان‌قيمت، در دسترس و در عين حال بسيار مفيد براي تقويت موي سر است. آغشته كردن ريشه موها به وازلين و ماساژ آن باعث خون‌رساني بيشتر به آنها شده در نتيجه رشد مو افزايش پيدا مي‌كند.

افرادي كه موهاي خشك و شكننده دارند بهتر است هفته‌اي يك بار به موي خود وازلين بزنند، فقط به اين نكته توجه داشته باشيد زياد ماندن وازلين روي ريشه مو باعث ريزش مو شده و نتيجه برعكس خواهد شد.  

از وازلين مي‌توان به جاي نرم‌كننده مو استفاده كرد. نرم‌كننده‌ها اگر بيش از اندازه مصرف شوند يا با پوست سر تماس پيدا كنند ريزش مو را تشديد خواهند كرد. اما مي‌توانيد مقداري وازلين را به ساقه‌ مو زده و آن را ماساژ دهيد. اين نرم‌كننده طبيعي موهاي شما را براق و خوش‌حالت مي‌كند.

وازلين خاصيت مرطوب‌كنندگي نيز دارد. اگر موهايتان پس از شستن حالت وز پيدا مي‌كند مي‌توانيد از وازلين استفاده كنيد. وازلين مانند يك مرطوب‌كننده عمل مي‌كند و با تامين رطوبت موها از خشكي و وز شدن آنها جلوگيري مي‌كند.

ماسك مو با وازلين

براي بهره بردن از فايده هاي وازلين براي مو بهتر است ماسك آن را تهيه و استفاده كنيد. براي تهيه ماسك وازلين، يك سفيده تخم مرغ را هم بزنيد سپس يك قاشق سوپخوري وازلين به آن اضافه كرده و كاملا مخلوط كنيد. حالا موهاي خود را به اين تركيب آغشته كنيد و كاملا ماساژ دهيد. موهاي خود را با كلاه مخصوص بپوشانيد و اجازه دهيد به مدت ۲۰ دقيقه تا نيم ساعت در اين حالت بماند. سپس موها را با استفاده از يك شامپوي ملايم بشوييد و خشك كنيد.

درمان موخوره با وازلين

يكي از آسيب‌هاي جدي موهاي بلند موخوره يا چند شاخه شدن موها به دليل خشكي بيش از حد است. معمولا براي از بين بردن موخوره بايد مقداري از انتهاي ساقه مو را كوتاه كرد. با استفاده از وازلين مي‌توانيد از ايجاد موخوره جلوگيري كنيد. كمي وازلين را با مقداري آب سرد مخلوط كرده و ساقه موها را به اين تركيب آغشته كنيد. موها را با يك كلاه بپوشانيد و اجازه دهيد شب تا صبح در همان حالت بماند. سپس با استفاده از يك شامپوي ملايم موها را شسته و آبكشي كنيد. با اين كار از ايجاد موخوره جلوگيري مي‌كنيد.

ممكن است تنها كمي وازلين را به انگشتان خود ماليده و آن را به قسمت انتهايي موها بزنيد. با اين كار وازلين رطوبت را در موها حفظ كرده و مانع ايجاد موخوره مي‌شود.

درمان شوره سر با وازلين

شوره سر يكي از مشكلات شايعي است كه بسياري از افراد از آن شكايت دارند. شوره سر بر اثر خشكي پوست سر ايجاد مي‌شود. براي از بين بردن شوره سر مي‌توانيد پوست سرتان را به مقداري وازلين آغشته كنيد و آن را به مدت ۱۵ دقيقه ماساژ دهيد. پس از آن سرتان را با يك شامپوي ملايم بشوييد. براي كسب نتيجه بهتر چند روز اين كار را تكرار كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۲:۲۰ توسط:نوروزي موضوع:

شامپو مخصوص موهاي اكستنشن شده

شامپو مخصوص موهاي اكستنشن شده

 اگر روياي داشتن موهاي راپونزل، شخصيت مشهور افسانه آلماني را داريد اكستنشن مو روياي شما را به حقيقت تبديل مي‌كند. گرچه انجام اكستنشن كاري آسان و در دسترس است اما شستشو و نگهداري از آن به دقت زيادي نياز دارد. اگر مي‌خواهيد موهاي اكستنشن‌‌ شده شما تا مدت‌ها جلوه زيبايي داشته باشد و كمترين صدمه را ببيند حتما بايد از شامپو مخصوص موهاي اكستنشن شده استفاده كنيد.

نكات كلي درباره شستشوي موهاي اكستنشن شده

براي كاهش ريزش مو بايد آنها را تميز نگه داشت. به ويژه اگر اهل فعاليت بدني سنگين و ورزش هستيد چربي و عرق باعث شل شدن چسب اكستنشن مي‌شود. قبل از شستشوي موهاي اكستنشن شده ابتدا موها را به آرامي شانه كنيد تا گره‌هاي آن باز شود. سپس موها را با فشار ملايم آب خيس كنيد، پس از آن با استفاده از يك شامپوي مناسب موها را از بالا به پايين بشوييد.

شامپوهاي معمولي حاوي مواد سيليكوني هستند كه به چسب اكستنشن آسيب زده و باعث مي‌شوند از روي سر جدا ‌شوند. به خاطر داشته باشيد موها را هرگز چنگ نزنيد زيرا علاوه بر گره‌خوردگي باعث جدا شدن اكستنشن مو مي‌شود. بهتر است موها را از فرق سر باز كنيد و هر طرف را به آرامي بشوييد تا فشار زيادي به موهاي اكستنشن وارد نشود.

استفاده از نرم‌كننده‌هاي مخصوص براي ساقه مو باعث مي‌شود موها به راحتي شانه شوند، فقط دقت كنيد نرم‌كننده با محل اتصال اكستنشن برخورد نكند زيرا باعث جدا شدن آن خواهد شد.

بهترين شامپو مخصوص موهاي اكستنشن شده كدام است؟

اكستنشن مو يك سرمايه‌گذاري است؛ اين جمله به اين معني است كه موهاي اكستنشن شده بايد به عنوان يكي از باارزش‌ترين دارايي‌هاي شما مراقبت شوند. با رساندن رطوبت و مواد مغذي به موهاي خود از سلامت موهاي طبيعي خود اطمينان حاصل كنيد. با استفاده از ماسك موي مناسب رطوبت مورد نياز موهاي خود را ضمن مراقبت از گيره‌هاي اكستنشن كه به موهايتان متصل شده، تامين كنيد.

وقتي نوبت شستن موهاي اكستنشن شده مي‌رسد، با آنها طوري رفتار كنيد كه انگار موهاي طبيعي شما هستند. شما مي‌توانيد به طور معمول موهاي اكستنشن شده را بشوييد اما درست مانند آنچه درباره موهاي طبيعي صادق است، شستن بيش از حد باعث آسيب رسيدن به موهاي اكستنشن شده مي‌شود. در واقع شستن زياد خشكي و شكنندگي موها را در پي خواهد داشت. همچنين استفاده بيش از حد از وسايل گرمايشي آرايش مو نظير سشوار، اتوي مو و… نيز همين آسيب‌ها را به موها مي‌رساند.

بنابراين شايد بهتر باشد شستشوي موهاي خود را از حالت روزانه به هفته‌اي يك يا دو بار تغيير دهيد. ممكن است اوايل اين تغيير كمي اذيت شويد اما موهايتان به اين روش عادت مي‌كند.

شامپوهاي مختلفي براي موهاي اكستنشن شده در بازار وجود دارد. ممكن است شامپويي را دوست داشته باشيد كه نتيجه خوبي براي موهاي شما نداشته باشد.

در انتخاب شامپوي موهاي اكستنشن شده بايد مواظب چند ويژگي باشيد:

اولين مورد سولفات‌ها هستند. سولفات‌ها در اكثر محصولات مرتبط با مو وجود دارند و در واقع بدترين دشمن موهاي شما هستند. سولفات‌ها چربي طبيعي موها را از بين مي‌برند و باعث خشكي و شكنندگي آنها مي‌شوند. بنابراين هنگام جست‌وجوي شامپو به سراغ آنهايي برويد كه فاقد سولفات هستند. قطعا موهايتان از شما تشكر خواهند كرد!

مورد بعد كيفيت است. اگر مي‌خواهيد جلوه موهاي اكستنشن شده شما از بين نرود، شامپويي با برند معتبر انتخاب كنيد كه مواد تشكيل‌دهنده آن باكيفيت باشد.

شامپوي حاوي روغن آرگان يكي از بهترين انتخاب‌ها براي موهاي اكستنشن شده محسوب مي‌شود. بسياري از ستارگان مشهور در سراسر دنيا از اين شامپوها استفاده مي‌كنند. شامپوي حاوي روغن آرگان علاوه بر تميز كردن موها به آنها نرمي و درخشش مي‌بخشد.

بسياري از افرادي كه داراي اكستنشن مو هستند از شامپوهاي حاوي شير نارگيل و روغن نارگيل ابراز رضايت داشته‌اند. اين شامپوها علاوه بر تغذيه ساقه مو به تقويت ريشه‌ها كمك مي‌كنند. همچنين با بازگرداندن خاصيت ارتجاعي به مو احتمال شكنندگي موها را كاهش مي‌دهند. شامپوهاي حاوي روغن نارگيل رايحه بسيار مطبوعي دارند كه پس از شستشوي موها تا مدتي حس مي‌شود.

شامپوهاي ارگانيك موجود در بازار نيز حاوي مواد طبيعي مانند روغن آرگان، روغن آووكادو و روغن شي باتر هستند و رطوبت مورد نياز مو و پوست سر را تامين مي‌كنند.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۳۷:۰۶ توسط:نوروزي موضوع: