مركز تخصصي اكستنشن مو

يك راهنماي ساده براي انتخاب رنگ اكستنشن مو

انتخاب رنگ مناسب بخش مهمي از روند دستيابي به ظاهري زيبا و طبيعي از طريق اكستنشن مو است. از آنجا كه سيستم طبقه‌بندي رنگ‌ها در شركت‌هاي توليدكننده اكستنشن كمي متفاوت است، گاهي خانم‌ها براي خريد اكستنشن دچار سردرگمي مي‌شوند. اما نكاتي وجود دارد كه رعايت كلي آنها مي‌تواند در انتخاب رنگ اكستنشن مو به شما كمك كند. در اين مقاله به اين نكات در قالب يك راهنماي كامل اشاره مي‌كنيم.

انتخاب رنگ اكستنشن مو

مهمترين نكته براي انتخاب رنگ اكستنشن مو

همانطور كه مي‌دانيد اكستنشن درست از قسمت ريشه مو نصب مي‌شود. بنابراين مهمترين نكته‌اي كه در زمان خريد آن بايد رعايت كنيد، توجه به رنگ ريشه است. درست است كه قسمت ريشه مو عموما از رنگ تيره‌تري نسبت به ساقه برخوردار است، اما اگر مي‌خواهيد يك اكستنشن طبيعي و حرفه‌اي داشته باشيد، هنگام انتخاب رنگ موهايي كه قرار است نصب شوند، به رنگ 10 سال اول موهاي خود توجه كنيد. اگر تضاد رنگي بين اكستنشن و موهاي طبيعي خودتان زياد باشد، رشد ريشه باعث مي‌شود كه تطابق نامناسبي ايجاد شده و استفاده از اكستنشن كاملا به چشم بيايد.
پس اگر براي شما امكان‌پذير است، حتما قبل از خريد دسته‌اي از موهايي كه قرار است به عنوان اكستنشن روي موهاي طبيعي خودتان نصب شود را روي قسمت ريشه گرفته و تطابق رنگي آنها را در نظر بگيريد. اگر اكستنشن را از شركت‌هاي معتبر خريداري كنيد، مي‌تواند با دسترسي به كاتالوگ رنگي آنها نيز اين مقايسه را انجام داده و بهترين انتخاب را داشته باشيد. انتخاب رنگ اكستنشن مو مرحله مهمي است و ارزش وقت صرف كردن را دارد.
البته از آنجا كه اكستنشن‌هاي باكيفيت موجود در بازار غالبا از موهاي طبيعي انسان تهيه مي‌شوند، رنگ كردن آنها بلامانع است. اما بسياري از خانم‌ها تمايل ندارند كه همزمان از رنگ مو و اكستنشن استفاده كنند. بنابراين ترجيح مي‌دهند رنگي را انتخاب كنند كه به رنگ طبيعي موهاي خودشان نزديك است. اما اگر شما از اين دسته افراد نيستيد مي‌توانيد روي گزينه رنگ كردن نيز فكر كنيد و از آن به عنوان روشي براي ايجاد مطابقت استفاده كنيد.
اين نكته را فراموش نكنيد كه نصب اكستنشن روي موهاي طبيعي خودتان و پاك كردن رنگ مو قبل از نصب، يك راه تضميني براي يكدست كردن موهاست. البته استفاده از چند دسته اكستنشن متضاد لابه‌لاي موها مي‌تواند ظاهري جذاب‌تر ايجاد كند. اما اگر صرفا به دنبال حجم‌دهي به موهاي خود هستيد توصيه مي‌كنيم كه از يك رنگ براي اين كار استفاده كنيد.

يك نكته مهم ديگر

براي انتخاب رنگ اكستنشن مو و داشتن ظاهري طبيعي، توجه به رنگ پوست نيز بسيار مهم است. استفاده از رنگ پوست و انتخاب بر اساس اين فاكتور مي‌تواند جذابيت موها را چند برابر كند. البته اگر مشتري بخواهد ظاهري متفاوت‌تر و جسورانه‌تري پيدا كند و موهايش نقطه كانوني توجه باشد، مي‌تواند از رنگ‌هاي مكمل نيز استفاده كند. به عنوان مثال افرادي كه رنگ پوست‌شان از تن سرد برخوردار است مي‌توانند براي ايجاد ظاهري متفاوت از رنگ‌هاي گرم مانند قرمز و نارنجي براي اكستنشن موهاي خود استفاده كنند. اما كساني كه تمايل دارند ديگران متوجه اكستنشن‌هايشان نشوند بايد از اصول زير پيروي كنند.

افرادي كه پوست‌هايي با تن گرم دارند

افرادي كه پوست‌هاي گرمي دارند بهتر است از رنگ‌هايي با پايه زرد يا قرمز استفاده كنند. اين طيف رنگي هماهنگي جذاب و طبيعي با پوست‌هاي گرم دارد و قطعا مي‌تواند مشتريان مشكل‌پسند را رازي نگه دارد. در ضمن استفاده از اين تن رنگي باعث مي‌شود كه حجم موها بيشتر شود.

افرادي كه پوست‌هايي با تن سرد دارند

براي كساني كه تن پوست‌شان سرد است توصيه ما استفاده از رنگ‌هايي با پايه خنثي يا آبي است. البته دست اين افراد براي انتخاب رنگ اكستنشن مو كمي بازتر است. اگر تن پوست شما هم سرد است مي‌توانيد با نصب چند دسته اكستنشن متفاوت‌تر، ظاهر جذاب‌تري پيدا كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۷:۴۵ توسط:نوروزي موضوع:

آموزش چند راه‌حل طبيعي براي كنترل ريزش مو

داشتن موهاي بلند، آرزوي بسياري از خانم‌هاست! اما به نظر مي‌رسد تعداد كمي از افراد به اندازه كافي خوش شانس هستند تا بتوانند موهاي يك دست و بلندي داشته باشند. در حقيقت افراد زيادي در جامعه از عارضه ريزش مو شكايت دارند. روش‌هاي زيادي براي كنترل ريزش مو و جبران آن وجود دارد. به عنوان مثال اكستنشن مو يك روش بي‌ضرر و كاربردي است كه مي‌تواند حجم و قد موهاي شما را به سرعت افزايش دهد. به غير از اكستنشن، چند روش طبيعي هم وجود دارد كه مي‌توانيد به كمك آنها، موهاي خود را تقويت كنيد. البته استمرار و مداومت در استفاده از اين روش‌ها، كليد موفقيت شماست.

آموزش چند راه‌حل طبيعي براي كنترل ريزش مو

برخي از دلايل ريزش مو عبارتند از:

 • كمبودهاي تغذيه‌اي
 • عدم تعادل هورمون‌ها در بدن
 • مشكلات تيروئيدي
 • سندرم تخمدان پلي كيستيك
 • استفاده از قرص‌هاي ضد بارداري
 • استرس بيش از حد در زندگي
 • استفاده بيش از حد از محصولات آرايشي بي‌كيفيت
 • افزايش سن
 • سابقه ژنتيكي
 • عدم مراقبت از موها

بسته به علت، ريزش مو مي‌تواند به صورت ناگهاني يا تدريجي رخ دهد. گاهي فقط روي پوست سر، گاهي نيز بر روي كل بدن تأثير مي‌گذارد. اگر به دنبال درماني طبيعي براي ريزش مو هستيد و تمايلي نداريد كه براي كنترل اين عارضه دارو مصرف كنيد، مي‌توانيد از روش‌هاي طبيعي كه در ادامه توضيح مي‌دهيم استفاده كنيد.

راه‌هاي ساده براي كنترل ريزش مو

ماساژ منظم پوست سر

شايد ارزان‌ترين روش براي كنترل ريزش مو ماساژ پوست سر باشد. ماساژ مناسب مو و پوست سر با روغن باعث افزايش جريان خون در فوليكول‌هاي مو شده و قدرت ريشه‌ها را افزايش مي‌دهد. همچنين باعث ايجاد آرامش و كاهش استرسي مي‌شود كه خودش يكي از دليل شايع ريزش مو است.
براي ماساژ پوست سر خود مي‌توانيد از روغن‌هايي مانند نارگيل، بادام، زيتون يا كرچك به روش زير استفاده كنيد.

 1. كمي از روغن مورد نظر خود را گرم كنيد.
 2. با فشار ملايم و با كمك نوك انگشتان روغن گرم را روي مو و پوست سر ماساژ دهيد.
 3. كلاه رنگ بپوشيد و حداقل يك ساعت صبر كنيد.
 4. سپس موها را شامپو كنيد.
 5. اين كار را 2 يا 3 بار در هفته انجام دهيد.

استفاده از عصاره رزماري

ماساژ پوست سر باعث تحريك فوليكول‌هاي مو و افزايش رشد آنها مي‌شود. از طرفي اگر از عصاره رزماري براي انجام اين كار استفاده كنيد، روند جلوگيري از ريزش مو بسيار آسان‌تر خواهد شد. رزماري يكي از گياهان مفيد براي بدن است.
اين ماده داراي خاصيت آنتي‌اكسيداني است و رشد مو را تقويت مي‌كند. علاوه بر اين، گوگرد و سيليس موجود در آن به معكوس كردن ريزش مو كمك مي‌كند. براي تميز كردن ميكروب‌هاي موجود در پوست سر و خارش شوره ناشي از آنها نيز مي‌توانيد از اين ماده استفاده كنيد.

 • 2 يا 3 قطره اسانس رزماري را در 2 قاشق غذاخوري روغن پايه مانند روغن زيتون يا نارگيل مخلوط كنيد.
 • آن را روي موهاي خود بماليد و با استفاده از نوك انگشتان به مدت 5 دقيقه پوست سر را ماساژ دهيد.
 • حداقل 30 دقيقه صبر كنيد و سپس طبق معمول موها را شامپو كنيد.
 • اين كار را 2 بار در هفته انجام دهيد.

استفاده از آلوئه ورا

آلوئه ورا يك داروي مؤثر براي مقابله با انواع مشكلات موثر بر روي مو از جمله ريزش است. اين ماده به پاكسازي منافذ و متعادل كردن سطح pH پوست سر كمك كرده و به اين ترتيب موجب تحريك رشد مو مي‌شود. در حقيقت آنزيم‌هاي پروتئوليتيك موجود در آلوئه ورا سلول‌هاي مرده را از پوست سر جدا كرده و فوليكول‌هاي مو را محكم مي‌كنند.
آلوئه ورا همچنين توانايي فوق‌العاده‌اي در افزايش گردش خون در يك منطقه خاص از بدن دارد. به علاوه حاوي ويتامين‌هاي A ، C و E است كه همگي براي گردش خون، رشد سلول و درخشش موها مفيد هستند.

 • ژل داخل يك برگ آلوئه ورا را خارج كنيد.
 • آن را روي مو و پوست سر بماليد و حدود 45 دقيقه صبر كنيد.
 • سپس سرتان را با آب معمولي بشوييد.
 • هفته‌اي 3 يا 4 بار اين درمان را تكرار كنيد.

همانطور كه گفتيم، اين روش‌ها نياز به استمرار و صبر دارند تا نتيجه بدهند. بنابراين اگر به دنبال يك راه‌حل سريع براي افزايش حجم و بلندي موهاي خود هستيد، هنوز هم پيشنهاد اول ما به شما اكستنشن ليزري است.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۳۴:۳۳ توسط:نوروزي موضوع: