مركز تخصصي اكستنشن مو

با انواع كراتينه مو آشنا شويد

در ابتدا براي شما مي‌خواهم از فوايد كراتين  بگويم. اين كه چرا بانوان به سمت اين روش مي‌روند و ماندگاري آن تا چه مدت است. سپس براي شما انواع كراتين مو را معرفي مي‌كنم.

كراتين مو به طور واضح براي افرادي كه موهاي مجعد و فر دارند مناسب است. شايد از اين موضوع كه هر روز بايد دقايقي را جلوي آينه بگذرانيد تا موهاي خود را با دستگاه‌هاي مخصوص صاف كنيد، خسته شده باشيد. يكي ديگر از مشكلاتي كه بانوان مو فرفري دارند اين است كه با رطوبت ديدن موهايشان پس از صاف كردن، سريع به حالت قبل خود برمي‌گردد و فر مي‌شود.

همچنين شانه كردن موهاي صاف آسان‌تر از موهاي فر است. اين شكايت را حتما بارها از كساني كه موهاي فر دارند شنيده‌ايد. بنابراين يكي از بهترين ويژگي‌هاي انجام  كراتين مو  سادگي در شانه كردن موهاست. اين كار براي كساني كه موهايشان بر اثر دكلره آسيب ديده توصيه مي‌شود.

البته اين كار براي آرايش موهاي شما محدوديت ايجاد نمي‌كند. شما با انجام كراتينه مي‌توانيد موهاي خود را فر كنيد و يا با دستگاه‌هاي حالت دهنده مو زيباتر كنيد. اما بهتر است اين كارها را در روزهاي ابتدايي انجام ندهيد. چرا كه مواد كراتينه بايد به خوبي جذب موهايتان شود.

در ادامه دو مدل از انواع كراتين‌هاي مو را براي شما توضيح مي‌دهيم تا قبل از انجام آن آشنايي كافي را داشته باشيد.

كراتين صاف كننده برزيلي

حتما نام اين كراتين را شنيده‌ايد. يكي از انواع كراتين مو است كه براي اولين بار در كشور برزيل توليد و استفاده شد. به همين دليل نام اين كراتين به برزيل مشهور شد.

كراتين برزيلي داراي تركيبات خاصي است كه در اين كشور ساخته مي‌شود. در تركيبات آن از فرمالدئيد استفاده مي‌شود. درست است كه اين مواد براي سلامت ما خطرناك است اما باعث مي‌شود تاثيرگذاري مواد كراتين بر روي موها بيشتر شود. همچنين اگر اين كار توسط يك آرايشگر ماهر و با تجربه انجام شود، خطري براي شما ايجاد نمي‌كند.

آرايشگر مورد اعتماد، در زمان كار با اين مواد بسيار با احتياط برخورد مي‌كند. وقتي موهاي شما به اين كراتين آغشته شد، سپس موهايتان به صورت دسته دسته اتو كشيده مي‌شود. درجه حرارت بالاي اتو باعث مي‌شود مواد كراتينه به خوبي جذب موي شما شود. پس از پايان كار جذابيت و براق بودن كار را مشاهده خواهيد كرد. كراتين برزيلي موهاي بسيار صاف و درخشان به شما هديه مي‌دهد.

اما به عنوان يك توصيه بايد در نظر داشته باشيد كه اين مواد براي خانم‌هاي باردار توصيه نمي‌شود.

كراتين احيا كننده و تقويت كننده

اگر موهايتان به تازگي دچار شكنندگي زيادي شده و ضخامت خود را از دست داده، بايد ساقه موهاي خود را تقويت كنيد. در غير اين صورت حجم زيادي از موهاي شما در اثر بي‌جان شدن از دست مي‌رود. برخي از كراتين‌ها هستند كه به منظور تقويت سازي ساقه موها استفاده مي‌شوند. در واقع كار اصلي اين مواد، رساندن كراتين به ساختمان موهاست. يكي ديگر از انواع كراتين مو ، كراتين تقويت كننده و احيا كننده موهاي شماست.

مشكل نازك شدن موها ممكن است علل مختلفي براي هر فرد داشته باشد. رنگ كردن موها به صورت مداوم، كمبود آهن و ويتامين‌هاي مورد نياز براي زيبايي مو، مشكلات تيروئيد، آب و هوا، استرس و … همگي از عواملي هستند كه مي‌توانند زيبايي و استقامت موهاي شما را تحت تاثير قرار دهند.

كراتينه كردن موها بسته به ميزان آسيب ديدن ساقه مو بايد تكرار شود. براي همين منظور با آرايشگر خود مشورت كنيد. شايد لازم باشد ۲ يا ۳ بار آن را تكرار كنيد تا اثربخشي بهتري داشته باشد.

شما با انجام اين كار حدود ۴۰ درصد از موهايتان احيا مي‌شود. البته اين موضوع به شرط آن است كه از مواد با كيفيت و مرغوبي بر روي مواي شما استفاده شود.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ تير ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۰۳:۲۵ توسط:نوروزي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :