مركز تخصصي اكستنشن مو

روش‌هاي درخشان كردن مو

درخشان كردن مو آرزوي هر بانويي است. مراقبت از موهاي بلند به آساني نيست. اما زماني كه چند سال از موهاي خود مراقبت مي‌كنيم تا بلند شود، ممكن است باز هم متوجه شويم كه زيبايي موهاي خود را از دست داده‌ايم. بخشي از اين زيبايي به كمك شيوه تغذيه به ما برمي‌گردد. در صورتي كه همه روزه به تغذيه خود دقت كنيم چند قدم اساسي براي سلامتي و زيبايي خود جلو هستيم.

براي زيبايي و براق كردن مو روش‌هاي مختلفي وجود دارد. استفاده از ماسك‌هاي طبيعي و شركتي كه در تمامي داروخانه‌ها وجود دارند. همچنين  كراتين مو  نيز جلوه ويژه‌اي به موهاي شما مي‌بخشد.

اما بعد از موضوع تغذيه، مراقبت‌هاي ديگري نيز بايد از جسم خودمان داشته باشيم. هر فردي بسته به شرايط محيطي خود بايد از موهاي خود مراقبت كند. براي مثال اگر در منطقه گرمسيري زندگي مي‌كنيد كه آفتاب سوزان ساعت‌ها در طول روز بر محل زندگي شما مي‌تابد، بهتر است موهاي خود را با يك پارچه نخي بپوشانيد. چرا كه ماندن در آفتاب موهاي شما را كدر و تار مي‌كند.

 

استفاده از ماسك‌هاي طبيعي

مواد طبيعي هيچ آسيبي به زيبايي ما نمي‌زنند. اين قدرت خداست كه با خلقت هر چيزي شاهكاري براي طبيعت ايجاد كند. براي زيباتر كردن موهاي خود مي‌توانيد از مواد طبيعي استفاده كنيد. استفاده از اين ماسك‌ها نياز به زمان و حوصله دارد. همچنين بايد در اين باره حسابي تحقيق كنيد.

برخي از مغازه‌هاي عطاري هستند كه پزشك طب سنتي در آن براي شما وقت مشاوره مي‌گذارد. مي‌توانيد با او صحبت كنيد و از تجربياتش استفاده كنيد. بر اساس جنس موهاي شما گياهان خاصي را به شما معرفي مي‌كند كه به شكل‌هاي مختلفي مصرف مي‌شود.

جدا از تاثير مثبت گياهان، از دانه‌هاي غذايي مختلفي روغن توليد مي‌شود. براي مثال روغن زيتون كه روغن پر طرفداري است. اين روغن را بر روي ساقه موهاي خود و پوست سرتان ماساژ دهيد. بهتر است نيم ساعت قبل از حمام رفتن اين كار را انجام دهيد. سپس موهايتان را با آب ولرم و شامپوي ملايم شستشو دهيد. روغن زيتون در درخشان كردن موهاي شما تاثير بسزايي دارد.

ماسك تخم مرغ از گذشته‌هاي دور به خصوص از زبان مادربزرگ‌هايمان بسيار به ما توصيه شده، تخم مرغ سرشار از پروتئين است كه هم زرده و هم سفيده آن براي زيبايي موهاي ما مفيد است. اگر اين ماسك را هفته‌اي يك بار بر روي موهاي خود قرار دهيد علاوه بر براق شدن موها، به تقويت ريشه موهاي خود هم كمك خواهيد كرد. اما براي شستشوي اين ماسك بايد دقت بيشتري داشته باشيد. ماسك تخم مرغ را با آب داغ نشوييد. زيرا ممكن است سفيده آن بر روي موهاي شما بپزد! سپس براي رفع بوي تخم مرغ مجبور مي‌شويد از شامپوي بيشتري استفاده كنيد كه موهاي شما را خشك و بي حالت كند. براي شستشوي ماسك تخم مرغ، از آب ولرم كه كمي سرد باشد با يك شامپوي ملايم استفاده كنيد.

 

كراتين مو، بهترين راه براي درخشان كردن مو

در قسمت بالا برايتان توضيح داديم كه استفاده از مواد طبيعي هم موجب تقويت موي شما مي‌شود و هم روش آساني براي درخشان كردن ساقه موهايتان است. اما استفاده از ماسك‌هاي طبيعي نيازمند زمان است. در صورتي كه يك كارمند بخواهد تمامي اين ماسك‌ها را امتحان كند، فرصت كمي خواهد داشت. روش‌هاي طبيعي براي زيبايي پوست و مو معمولا با تداوم در تكرار آن تاثيرگذاري خود را نشان مي‌دهد. بنابراين براي ديدن تاثير آن لازم است صبورتر باشيد.

اما در صورتي كه شاغل باشيد، ترجيح مي‌دهيد از روش‌هاي آسان‌تر و سريع‌تر استفاده كنيد. كراتين مو كه در سال‌هاي اخير مورد توجه بانوان زيادي قرار گرفته است، روش خوب و آساني براي براق كردن موهايتان است. براي اين كار تنها بايد چند ساعت در طول روز را در آرايشگاه بگذرانيد و نتيجه آن را تا چند ماه شاهد شويد.

كراتين مو، روش حساسي است. براي هر مويي مناسب نيست. موي شما بايد در حالت كلي سالم باشد و آسيب نديده باشد. زيرا مواد كراتين به وسيله دماي زياد توسط اتوي مو بر روي ساقه‌هاي مو تثبيت مي‌شود و آن را درخشان مي‌كند. بنابراين ساقه موي شما بايد تحمل اين دما را داشته باشد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۹:۵۶ توسط:نوروزي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :