مركز تخصصي اكستنشن مو

رنگ كردن مو بعد از كراتينه

رنگ کردن مو

بعد از اين كه موهاي خود را كراتينه كرديد به اين فكر مي‌افتيد كه امكان رنگ كردن مو را داريد يا خير؟ شما به دلايل مختلفي به روش كراتين مو روي مي‌آوريد و از اين طريق مي‌خواهيد زيبايي موهاي خود را بيشتر كنيد. مراقبت از موها بعد از كراتينه كمي حساس‌تر از قبل مي‌شود. در واقع شما براي بالا بردن دوام كراتينه لازم است كارهايي را انجام دهيد تا اثر آن را تا مدت‌ها بر روي موي خود داشته باشيد.

يكي از كارهايي كه بهتر است بعد از  كراتين مو  انجام ندهيد اين است كه موهاي خود را دكلره نكنيد. مواد موجود در رنگ دكلره موجب از بين بردن مواد كراتينه مي‌شود و عمر آن را كم مي‌كند.

جالب اين است كه هم رنگ كردن مو شما را زيباتر مي‌كند و هم كراتينه كردن مو . اما بايد بدانيد كه كدام را زودتر انجام دهيد تا تاثير آن را به خوبي ببينيد. براي رنگ كردن ساقه مو، سلامت آن بسيار مهم است. بنابراين اگر ساقه موهاي شما در اثر عوامل مختلفي آسيبب ديده باشد مي‌توانيد ابتدا آن را با روش كراتينه، شاداب كنيد تا آماده رنگي جذاب باشد. امروزه جذابيت در سادگي چهره است. شما حتي با رنگ يك دست هم مي‌توانيد جذابيت و زيبايي خاصي داشته باشيد. در اين مقاله شما را راهنمايي مي‌كنيم تا اگر خواستيد موهايتان را رنگ كنيد تحت چه شرايطي آن را قبل يا بعد از كراتينه انجام دهيد.

رنگ كردن مو و كراتينه

در صورتي كه مي‌خواهيد هم كراتينه مو انجام دهيد و هم رنگ موهاي خود را تغيير دهيد بهتر است تغيير رنگ مو را در اولويت قرار دهيد. پس از اين كه خيالتان از بابت زيبايي رنگ موهايتان راحت شد، سپس موهاي خود را كراتينه كنيد. كه با اين كارمي‌توانيد موهايتان را احيا هم كنيد. معمولا بعد از دكلره كردن، موها آسيب مي‌بينند. براي ترميم بافت موهاي خود مي‌توانيد بعد از پايان كار يك جلسه مراجعه به آرايشگاه را ويژه بازسازي ساختمان موها كنيد.

از آن جايي كه نگهداري و مراقبت از مو در دوران كراتينه مو بيشتر از قبل مي‌شود، لازم است قبل از انجام كراتينه با اصول محافظت از موهاي خود در اين دوران آشنا شويد. براي مثال شما بعد از كراتينه مو نمي‌توانيد هر روز به شستشوي موهاي خود بپردازيد. شامپو و مواد شوينده مي‌تواند مواد كراتينه را از روي موهاي شما حذف كند. شامپوها حاوي نمك هستند كه مي‌تواند كراتين روي موهاي شما را حذف كند.

در صورتي كه دكلره كردن موها را نسبت به كراتينه اولويت قرار دهيد، اين كار يك امتياز هم براي شما دارد. براي مثال اگر درصدي از موهاي شما در اثر دكلره سوخته باشد شما با كراتينه مي‌توانيد ساقه موهاي خود را احيا كنيد. پس از اين مرحله موهاي شما آماده رنگ جديد است كه بر روي دكلره بنشيند.

راه حل رنگ مو بعد از كراتينه

در حالت كلي بهترين زمان رنگ كردن براي مو، ۳ ماه پس از انجام كراتينه است. حال كه موهاي صاف و لختي داريد و از دردسر شانه كردن موهاي خود خلاص شده‌ايد، شايد دلتان بخواهد يك رنگ تازه بر روي موهاي خود بگذاريد و تغيير بيشتري در ظاهر خود ايجاد كنيد. اما نگران اين هستيد كه با رنگ موي جديد، كراتين شما اثر خود را از دست بدهد و مجبورتان كند تا دوباره چندين ساعت را در آرايشگاه وقت بگذرانيد تا به نتيجه دلخواه برسيد.

به عنوان بهترين راه حل به شما مي‌گوييم كه براي اين كه به كراتين مجدد نياز پيدا نكنيد، رنگ موهايي را انتخاب كنيد كه نياز به انجام دكلره نداشته باشند. اين كار نياز به تغيير اساسي در چهره شما ندارد. براي مثال ممكن است رنگ ريشه موهاي شما تغيير كرده باشد و بخواهيد تنها آن را به ساقه موها يك دست كنيد. بنابراين تنها رنگ كردن مو ريشه را انجام مي‌دهيد.

با اين كار بخش زيادي از موهاي شما با رنگ پوشش دهي نخواهد داشت و خاصيت مواد كراتينه بر روي موهاي شما باقي مي‌ماند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۱۰:۰۶ توسط:نوروزي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :