مركز تخصصي اكستنشن مو

مصر باستان خاستگاه اولين اكستنشن مو

اولين اكستنشن مو

 در سال‌هاي اخير استفاده از اكستنشن مو براي افزايش طول مو و حجم آن بسيار مورد استقبال قرار گرفته است. اگر خاطرتان باشد در دهه‌هاي گذشته بسياري از افراد كم‌مو از كلاه‌گيس استفاده مي‌كردند. آرايشگرها براي درست كردن شينيون موهاي اضافه مصنوعي را در لابه‌لاي موها كار مي‌كردند تا شينيوني زيبا ايجاد كنند تا اينكه استفاده از اكستنشن متداول شد. اما شايد كنجكاو باشيد بدانيد اولين اكستنشن مو در جهان در كجا و در چه زماني ايجاد شده است؟

اكستنشن مو روشي براي بلند كردن و پرپشت كردن موهاست كه بايد توسط يك مركز زيبايي باتجربه و با استفاده از وسايل مرغوب انجام شود. اگر به دنبال روشي هستيد كه اكستنشن ماندگارتري را به شما هديه دهد از اكستنشن ليزري استفاده كنيد. اين روش مخصوصا براي قسمت جلوي سر كه موهاي ظريف‌تري دارد مناسب‌تر است.

اهميت زيبايي مو در مصر باستان

مصريان باستان به زيبايي مو حتي پس از مرگ نيز اهميت مي‌دادند. در مقبره‌هاي مصريان شانه‌ها و سنجاق‌سرهاي مختلف يافت شده است. استفاده از روغن‌هاي گياهي براي تقويت و زيبايي مو در مصر باستان بسيار پررونق بود. روغن‌ها مو را نرم مي‌كردند و رشد آن را بهبود مي‌بخشيدند. روغن كندر يكي از پراستفاده‌ترين روغن‌ها بود. روغن كرچك هم براي جلوگيري از سفيد شدن و ريزش مو مورد استفاده قرار مي‌گرفت.

در مصر باستان فقط زنان اشرافي موهاي خود را بلند مي‌كردند. افراد عادي نديمه‌ها و كارگران بايد موهاي خود را كوتاه نگاه مي‌داشتند. از موهاي كوتاه‌شده براي ثروتمندان و اشراف كلاه‌گيس مي‌ساختند و از گل و مرواريد تاج براي تزيين موها درست مي‌كردند. براي قرمز كردن موها از حنا استفاده مي‌كردند. حتي براي درمان شوره سر خميري از جوي آسياب‌شده و نوعي گندم مي‌ساختند و آن را بر روي پوست سر مي‌گذاشتند تا شوره سر از بين برود.

جمجمه‌اي در يك قبر در مصر يافت شده كه متعلق به زمان آخناتون فرعون مصر در ۱۳۰۰ سال قبل از ميلاد است. بر روي اين جمجمه موهايي وجود دارد كه نشان مي‌دهد اولين اكستنشن مو در جهان در آن دوران انجام شده است.

مصريان باستان اهميت زيادي براي زيبايي و آرايش مو و صورت قائل بودند. نفرتيتي ملكه مصر باستان و همسر آخناتون، سرمه مخصوص به خود را داشت و كلئوپاترا نماد زيبايي زنان عصر باستان كتابي درباره رازهاي زيبايي و آراستگي نوشته است. كلئوپاترا براي لطافت پوست با گلاب و عصاره گل‌هاي سرخ و يا مخلوط شير و عسل حمام مي‌كرد و از ماسك صورت تركيبي از مواد مختلف استفاده مي‌كرد.

در مصر باستان آرايش مو و صورت فقط مختص اشراف نبود. كارگران مصري با اينكه از نظر معيشتي در سطح پاييني قرار داشتند به جاي بخشي از دستمزد خود روغن زيتون دريافت مي‌كردند تا به براي پوست و موي خود از آن استفاده كنند.

در مصر باستان هم مردان و هم زنان آرايش مي‌كردند. اين آرايش فقط براي زيبايي نبود بلكه براي انجام بسياري از آيين‌هاي مذهبي بايد از مواد آرايشي استفاده مي‌كردند.

آرايش چشم در مصر باستان اهميت ويژه‌اي داشت. در وسايلي كه از مقبره‌ها يافت شده سايه چشم و جوهر هندي براي مژه‌ها و ابروها ديده مي‌شود. بادام سوخته يكي از موادي بود كه براي رنگ كردن ابرو از آن استفاده مي‌شد. مصريان دريافته بودن از مخلوط كردن محلول سرب و سرمه ماده‌اي براي خط چشم بسازند كه زيبايي دوچنداني به چشمان آنها ببخشد.

براي آرايش‌هاي قهوه‌اي هم از خاك رس و اكسيد آهن استفاده مي‌كردند. با آسياب كردن مواد حاوي مرمر سبز پودري به دست مي‌آمد كه با آن آرايش‌هاي سبزرنگ را انجام مي‌دادند. مصريان باستان براي ساخت رژلب مواد معدني رنگي را با انواع روغن و موم زنبور عسل مخلوط مي‌كردند و از آن استفاده مي‌كردند.

باستان‌شناسان با مطالعه لوح‌ها و ساير آثار باستاني متوجه شدند زنان مصر باستان براي زيبايي و درخشندگي پوست و موي خود از گياه آلوئه‌ورا نيز استفاده مي‌كردند. رازهاي زيبايي زنان مصر همچنان براي پژوهشگران اهميت دارد و به دنبال كشف رازهاي تازه هستند


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۱۲:۴۱ توسط:نوروزي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :