مركز تخصصي اكستنشن مو

كراتين تراپي مو چيست ؟

كراتين تراپي مو

بافت موها در اثر استفاده بي‌رويه از رنگ مو و دكلره، استفاده از وسايل حرارتي نظير سشوار و اتوي مو، تغذيه نامناسب و تغييرات آب و هوايي آسيب مي‌بيند. با توجه به ميزان آسيب مي‌توان اقدامات درماني متنوعي انجام داد. با استفاده از كراتين تراپي مو مي‌توان كراتين از دست رفته موها را جبران كرد.

از آنجايي كه در ايران ميزان استفاده از رنگ مو و دكلره نامرغوب براي رنگ كردن موها زياد است و اين مواد حاوي مقدار زيادي آمونياك هستند، موها آسيب مي‌بينند. اگر موهايتان وز و كدر شده و ديدن آنها ناراحتتان مي‌كند، به كراتين تراپي فكر كنيد. انجام كراتين مو البته توسط يك آرايشگر حرفه‌اي تاثير بسياري در صاف شدن موها و از بين رفتن حالت وز، زيبايي و درخشان كردن موها دارد.  

درباره كراتين تراپي

كراتين پروتئين اصلي مو، دندان و ناخن است كه صافي و درخشندگي موها را به دنبال دارد. در صورت از از بين رفتن كراتين موها وز و كدر شده و زيبايي خود را از دست مي‌دهند. كراتين تراپي روشي است كه به كمك آن موهاي آسيب‌ديده، موهاي فر و موج‌دار را به موهايي صاف و نرم تبديل مي‌كنند. نكته مهم اين است مواد كراتين مو با موي آسيب‌ديده سازگار باشد.

در اين روش كراتين گياهي به بافت تخريب‌شده موها نفوذ كرده و حلقه‌هاي تخريب‌شده كراتين طبيعي مو را ترميم مي‌كند. در واقع كراتين جديد جايگزين كراتين از دست رفته موها شده و به موها نرمي و درخشش مي‌بخشد. در نتيجه موها جلوه موهايي سالم را پيدا مي‌كنند.

روش‌هاي كراتين تراپي

كراتين تراپي روش‌هاي مختلفي دارد. ماده‌اي كه براي كراتينه كردن مو مورد استفاده قرار مي‌گيرد و باعث صافي موها مي‌شود، داراي فرمالدئيد است. استفاده بيش از حد از اين ماده شيميايي براي بدن مضر است و ممكن است باعث سرطان شود.

روش اول: ابتدا موها به وسيله يك شامپوي مخصوص ملايم كاملا شسته و آبكشي مي‌شود. با اين كار PH مو تغيير كرده و آماده انجام مراحل كراتينه مو مي‌شود. سپس آرايشگر موها را با استفاده از يك برس چوبي و سشوار خشك مي‌كند و تنها اجازه مي‌دهد كمي نمناك باشد. پس از آن موها را به صورت لايه لايه تقسيم‌بندي كرده و به مواد كراتين آغشته مي‌كند.

حالا بايد مواد كراتين به طور كامل و با دقت به تمام ساقه موها برسد. آرايشگر با استفاده از برس چوبي موهاي آغشته‌شده به كراتين را شانه مي‌كند و هم‌زمان از سشوار استفاده مي‌كند تا مواد كاملا جذب موها شود. در اين مرحله نوبت به اتو كشيدن موها مي‌شود. موها به صورت لايه‌هاي نازك جدا مي‌شوند و به وسيله اتوي سراميكي با دماي ۴۵۰ درجه فارنهايت اتو كشيده مي‌شوند.

روش دوم: در اين روش هم مانند روش اول موها براي تغيير PH با شامپوي مخصوص شسته مي‌شوند. پس از آن موها به وسيله سشوار تا حدي كه كمي مرطوب باشند، خشك مي‌شوند. آرايشگر در ظرفي مقداري ماسك مرطو‌ب‌كننده را با كمي مواد كراتين مخلوط كرده و پس از اينكه تمام ساقه مو را به اين مواد آغشته كرد، به آرامي موها را ماساژ مي‌دهد. استفاده از دستكش براي كار با اين مواد ضروري است.

حالا موها را با كلاه پلاستيكي مي‌پوشاند و به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقيقه با باد گرم سشوار موها را به طور كامل گرم مي‌كند. در نهايت موها را با آب ولرم آّبكشي كرده و خشك مي‌كند.

پس از انجام كراتين تراپي موها نبايد تا چهار يا پنج روز شسته شوند يا با هيچ گيره، گل‌سر يا كش بسته شوند. همچنين به مدت ۲ روز پس از انجام كراتينه نبايد موها را رنگ يا دكلره كرد. از شامپوها و نرم‌‌كننده‌هاي بدون سولفات و بدون كلرايد سديم بايد استفاده شود. اگر تمايل به استفاده از استخر داريد حتما به استخري مراجعه كنيد كه تصفيه آن با اوزون باشد نه با كلر، زيرا كلر به موها آسيب مي‌رساند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۶:۰۶ توسط:نوروزي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :