مركز تخصصي اكستنشن مو

فايده هاي وازلين براي مو چيست؟

فايده هاي وازلين براي مو

براي تقويت مو نسخه‌هاي زيادي وجود دارد. اما به طور كي استفاده از يك رژيم غذايي مناسب و مكمل‌هاي ويتامين، انجام حركات ورزشي و كنترل استرس و اضطراب به درمان ريزش مو و تقويت رشد آن به طور موثري كمك مي‌كند. در كنار اين توصيه‌ها استفاده از موادي طبيعي براي موها به رفع مشكلات و تقويت آنها مي‌انجامد. حتما درباره فايده هاي وازلين براي مو و پوست مطالبي شنيده‌ايد. در اين مقاله به اين موضوع مي‌پردازيم.

گرچه با استفاده از رژيم غذايي مناسب و مصرف مكمل‌ها و داروهاي تجويز شده پزشك متخصص مي‌توان رشد موها را تقويت كرد، اما روش‌هاي سريع‌تري مانند اكستنشن مو براي بلند كردن و پرپشت كردن موها وجود دارد. اگر اكستنشن موهايتان را به يك اكستنشن‌كار حرفه‌اي بسپاريد از نتيجه كار غافلگير خواهيد شد.

وازلين تقويت‌كننده، نرم‌كننده و مرطوب‌كننده مو

وازلين محصولي ارزان‌قيمت، در دسترس و در عين حال بسيار مفيد براي تقويت موي سر است. آغشته كردن ريشه موها به وازلين و ماساژ آن باعث خون‌رساني بيشتر به آنها شده در نتيجه رشد مو افزايش پيدا مي‌كند.

افرادي كه موهاي خشك و شكننده دارند بهتر است هفته‌اي يك بار به موي خود وازلين بزنند، فقط به اين نكته توجه داشته باشيد زياد ماندن وازلين روي ريشه مو باعث ريزش مو شده و نتيجه برعكس خواهد شد.  

از وازلين مي‌توان به جاي نرم‌كننده مو استفاده كرد. نرم‌كننده‌ها اگر بيش از اندازه مصرف شوند يا با پوست سر تماس پيدا كنند ريزش مو را تشديد خواهند كرد. اما مي‌توانيد مقداري وازلين را به ساقه‌ مو زده و آن را ماساژ دهيد. اين نرم‌كننده طبيعي موهاي شما را براق و خوش‌حالت مي‌كند.

وازلين خاصيت مرطوب‌كنندگي نيز دارد. اگر موهايتان پس از شستن حالت وز پيدا مي‌كند مي‌توانيد از وازلين استفاده كنيد. وازلين مانند يك مرطوب‌كننده عمل مي‌كند و با تامين رطوبت موها از خشكي و وز شدن آنها جلوگيري مي‌كند.

ماسك مو با وازلين

براي بهره بردن از فايده هاي وازلين براي مو بهتر است ماسك آن را تهيه و استفاده كنيد. براي تهيه ماسك وازلين، يك سفيده تخم مرغ را هم بزنيد سپس يك قاشق سوپخوري وازلين به آن اضافه كرده و كاملا مخلوط كنيد. حالا موهاي خود را به اين تركيب آغشته كنيد و كاملا ماساژ دهيد. موهاي خود را با كلاه مخصوص بپوشانيد و اجازه دهيد به مدت ۲۰ دقيقه تا نيم ساعت در اين حالت بماند. سپس موها را با استفاده از يك شامپوي ملايم بشوييد و خشك كنيد.

درمان موخوره با وازلين

يكي از آسيب‌هاي جدي موهاي بلند موخوره يا چند شاخه شدن موها به دليل خشكي بيش از حد است. معمولا براي از بين بردن موخوره بايد مقداري از انتهاي ساقه مو را كوتاه كرد. با استفاده از وازلين مي‌توانيد از ايجاد موخوره جلوگيري كنيد. كمي وازلين را با مقداري آب سرد مخلوط كرده و ساقه موها را به اين تركيب آغشته كنيد. موها را با يك كلاه بپوشانيد و اجازه دهيد شب تا صبح در همان حالت بماند. سپس با استفاده از يك شامپوي ملايم موها را شسته و آبكشي كنيد. با اين كار از ايجاد موخوره جلوگيري مي‌كنيد.

ممكن است تنها كمي وازلين را به انگشتان خود ماليده و آن را به قسمت انتهايي موها بزنيد. با اين كار وازلين رطوبت را در موها حفظ كرده و مانع ايجاد موخوره مي‌شود.

درمان شوره سر با وازلين

شوره سر يكي از مشكلات شايعي است كه بسياري از افراد از آن شكايت دارند. شوره سر بر اثر خشكي پوست سر ايجاد مي‌شود. براي از بين بردن شوره سر مي‌توانيد پوست سرتان را به مقداري وازلين آغشته كنيد و آن را به مدت ۱۵ دقيقه ماساژ دهيد. پس از آن سرتان را با يك شامپوي ملايم بشوييد. براي كسب نتيجه بهتر چند روز اين كار را تكرار كنيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۲:۲۰ توسط:نوروزي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :