مركز تخصصي اكستنشن مو

چه محصولاتي را نبايد براي شستشوي اكستنشن مو استفاده كرد؟

يكي از مهم‌ترين مواردي كه بايد هنگام خريد شامپوي مخصوص موهاي اكستنشن شده در نظر بگيريد اين است كه آيا محصول انتخابي شما براي شستشوي اكستنشن مو مناسب است يا خير؟ شامپوها معمولا حاوي مواد طبيعي و شيميايي متفاوتي هستند كه همه آنها براي شستشوي اكستنشن مو مناسب نمي‌باشند. بنابراين اگر اين سوال مهم در ذهن شما هم نقش بسته و مي‌خواهيد بدانيد كه حضور كدام ماده اوليه در شامپوهاي مخصوص موهاي اكستنشن شده باعث مي‌شود در مصرف اين محصول ممنوعيت ايجاد شود؛ ما را تا انتهاي اين مقاله همراهي كنيد.

چه محصولاتي را نبايد براي شستشوي اكستنشن مو استفاده كرد

مواد ممنوعه در شامپوهاي مخصوص شستشوي اكستنشن مو

محصولاتي كه حاوي سولفات و الكل هستند

قبل از هر چيز، در زمان خريد بايد ليست مواد تشكيل‌دهنده محصول را حتما بررسي كرده و اطمينان حاصل كنيد كه مواد زير در اين ليست حضور ندارند:

 • SLS
 • سديم لوريل سولفات
 • سديم لورت سولفات
 • دنات الكل
 • اتانول
 • الكل SD 40
 • پروپانول
 • ايزوپروپيل
 • پروپيل

خريد محصولات عاري از سولفات و الكل براي افرادي كه اكستنشن مو دارند يك ضرورت است. زيرا انتخاب محصول مناسب براي سلامت موها اهميت دارد. اين تركيبات چربي طبيعي موها را از بين مي‌برند و به نوبه خود موها را خشك‌تر و مستعد ژوليدگي و در هم تنيدگي مي‌كنند.
استفاده طولاني مدت از اين مواد روي يكپارچگي موهاي طبيعي و موهاي اكستنشن شده تاثير خواهد گذاشت. به ياد داشته باشيد، محصولاتي كه عاري از سولفات‌ها هستند ممكن است به دليل قدرت پاك‌كنندگي ملايم خود، نتوانند چربي زيادي را از روي مو و پوست سر پاك كنند. اما اين فاكتور يك ويژگي خوب است. چرا كه هدف از انتخاب اين شامپوها اين است كه چربي طبيعي مو از بين نرود.
هميشه حتماً قبل از خريد هر كالايي، يك كار ساده انجام دهيد و آن هم اين است كه محصول را بچرخانيد و همه ابعاد بسته‌بندي را بررسي كنيد. بسياري از كارخانه‌ها، حضور سولفات‌ها و الكل‌ها را در فرمولاسيون محصول خود، در اين قسمت‌ها اعلام مي‌كنند. همه شركت‌هايي كه ادعا مي‌كنند شامپوهاي‌شان عاري از سولفات است، حرف‌شان واقعي نيست. به همين دليل بسيار مهم است كه بدانيد چه موادي در محصول انتخابي شما وجود دارد.
همچنين به خاطر داشته باشيد كه الكل انواع مختلفي دارد. به عنوان مثال، الكل ايزوپروپيل براي خشك كردن موهاي طبيعي طراحي شده است و معمولاً در اسپري‌هاي مو و ژل‌ها وجود دارد زيرا هنگام استفاده سريع خشك مي‌شود. استفاده مداوم از اين ماده مي‌تواند موها را بسيار خشك و مجعد كند. البته اين طور نيست كه همه الكل‌ها بد باشند. پركاربردترين الكل‌هاي چرب و مفيد موجود در محصولات مراقبت از مو عبارتند از:

 • سيتيل
 • استريل
 • سيتاريل
 • ميريستيل
 • بهنيل
 • لوريل

الكل ستئاريل و الكل ستيل دو نمونه از رايج‌ترين الكل‌هاي چرب هستند كه بيشتر در محصولات مراقبت از مو يافت مي‌شوند. زيرا از رطوبت مو و قابليت كنترل آن پشتيباني مي‌كنند. اين الكل‌ها معمولا در نرم‌كننده‌ها نيز وجود دارند و به ما اين امكان را مي‌دهند كه بتوانيم بهتر موهاي‌مان را شانه كنيم.

چند نكته ساده در مورد استفاده از ساير محصولات

استفاده از محصولاتي مانند اسپري مو، ژل مو يا واكس مو نيز به احتمال زياد مي‌تواند باعث چسبندگي اكستنشن شود. بنابراين هرچه بيشتر از اين محصولات استفاده شود، نياز به شستشوي بيشتري نيز داريد. به ياد داشته باشيد كه خشك و درهم تنيده شدن موهاي اكستنشن شده، لزوم شستشوي آنها را تشديد مي‌كند.
فراموش نكنيد كه شما براي زيباتر شدن موهاي‌تان اكستنشن انجام داده‌ايد. بنابراين لزومي ندارد كه مدام آنها را با محصولات و روش‌هاي آسيب‌زننده تغيير حالت دهيد. براي اين كار بهتر است از روش‌هاي سالم‌تر استفاده كنيد.
مثلا اگر مي‌خواهيد اكستنشن‌هاي صاف را حالت دهيد؛ به جاي استفاده از ابزارهاي گرم‌كننده مانند بابليس و سشوار، از شب قبل موها را بيگودي بپيچيد. در ضمن اگر نمي‌خواهيد به موهاي اكستنشن شده خود آسيب برسانيد، حتما از بيگودي‌هاي سبك پلاستيكي استفاده كنيد.
پس ديگر از روش‌ها و مواد آسيب‌زننده براي شستشوي اكستنشن مو استفاده نكنيد تا هم موهاي طبيعي و هم موهاي اكستنشن شده‌تان سالم بماند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۷:۰۹:۳۲ توسط:نوروزي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :