مركز تخصصي اكستنشن مو

آشنايي با مواد و ابزارهاي اكستنشن مو و روش‌هاي نصب

براي انجام هر كاري نياز به يك سري ابزار و مواد اوليه داريم. خدمات آرايشي و بهداشتي نيز از اين قاعده مستثني نيستند. در اين مقاله مي‌خواهيم شما را با مواد و ابزارهاي اكستنشن مو  آشنا كنيم. همان‌طور كه مي‌دانيد كيفيت مواد استفاده شده در سالن‌هاي زيبايي، يكي از عواملي است كه موجب مي‌شود سالن‌هاي مختلف از نظر درجه كيفي با هم تفاوت‌هاي چشم‌گيري داشته باشند. چرا كه علاوه بر مهارت آرايشگر، متريال مورد استفاده نيز مي‌تواند روي نتيجه نهايي كار تاثير زيادي بگذارد. به اين ترتيب براي انتخاب سالن زيبايي، علاوه بر شهرت و تجربه، بايد به عوامل ديگري نيز توجه كنيد.

آشنايي با مواد و ابزارهاي اكستنشن مو

آشنايي با ابزارهاي اكستنشن مو

ابزارهاي مورد استفاده براي اكستنشن مو بستگي به روش نصب دارند. بر همين اساس اين ابزارها را مي‌توان به سه دسته زير تقسيم كرد.

چسب كراتين

معمولا از چسب كراتين مو براي چسباندن اكستنشن موهاي طبيعي و مصنوعي استفاده مي‌شود. اين چسب آسيبي به موهاي شما نمي‌رساند؛ چرا كه با ريشه مو تماسي ندارد و چند ميلي‌متر پايين‌تر از ريشه زده مي‌شود. براي خشك كردن اين چسب از دستگاهي استفاده مي‌شود كه با نور ليزر اين كار را انجام مي‌دهد. البته كه ليزر اين دستگاه نيز براي موها ضرر ندارد و با حداقل انرژي و گرما چسب را خشك مي‌كند. به نظر مي‌رسد كه اين روش، ايمن‌ترين روش اكستنشن مو است و براي كساني كه موهاي كم حجمي دارند روش مناسبي محسوب مي‌شود.

رينگ

به غير از چسب، براي نصب اكستنشن مو مي‌توان از رينگ نيز استفاده كرد. اين رينگ‌ها فلزي هستند و براي افرادي مناسبند كه موهاي‌شان ضخيم است و فقط قصد دارند آنها را بلندتر كنند. در ضمن از رينگ تنها در شرايطي استفاده مي‌شود كه موها به جنس فلز به كار رفته در آنها واكنش نشان نمي‌دهند. به غير از موها، پوست سر برخي از افراد نيز به رينگ حساسيت دارد و دچار التهاب مي‌شود. بنابراين اين روش نصب اكستنشن، براي همه افراد مناسب نيست. از طرفي ممكن است رينگ‌هاي به كار برده شده در بين موها، زمان شينيون كردن ديده شوند.

ساير مواد و ابزارهاي اكستنشن مو

به غير از چسب و رينگ گاهي از روش بافت براي نصب موهاي مصنوعي استفاده مي‌شود. اين روش همان روش ساده بافت است؛ با اين تفاوت كه در زمان بافت موهاي طبيعي سر، براي پرپشت كردن و بلند كردن موها، از دسته‌هاي موي مصنوعي نيز استفاده مي‌شود. به اين ترتيب موي مصنوعي بدون استفاده از مواد يا ابزار خاصي به موهاي طبيعي مي‌چسبد.
حتما در بازار، موهاي مصنوعي گيره‌دار را ديده‌ايد. از اين موها نيز مي‌توانيد براي اكستنشن موقت استفاده كنيد. گيره نصب شده در بالاي اين مدل اكستنشن به سادگي به موهاي طبيعي خودتان وصل شده و حجم و بلندي موها را افزايش مي‌دهد.
با توجه به مواد و ابزارهاي مورد استفاده، روش‌هاي اكستنشن مو را مي‌توان به طور كلي به دو دسته روش گرم و روش سرد تقسيم كرد. در روش گرم، براي چسباندن موهاي مصنوعي از گرما و چسب استفاده مي‌شود. در روش سرد نيز از ديگر ابزارهاي اكستنشن مو مانند رينگ، بافت يا گيره‌ استفاده مي‌شود.
روش‌هاي سرد معمولا ايمن‌تر از روش گرم هستند اما اگر كار اكستنشن را به متخصص با تجربه بسپاريد، فرقي نمي‌كند كه از كدام روش استفاده مي‌كنيد. در هر صورت، تبحر و تخصص آرايشگرتان مي‌تواند روي نتيجه نهايي تاثيرگذار باشد.
بنابراين اگر سالن زيبايي معتبري را انتخاب كنيد؛ فرقي نمي‌كند كه از چه ابزار و روشي استفاده كنيد. اگر مي‌خواهيد نتيجه راضي‌كننده باشد، حتما كار را به كاردان بسپاريد. نصب اكستنشن به روش اصولي و با استفاده از مواد اوليه مرغوب و ابزار تخصصي، مي‌تواند آرزو شما را براي داشتن موهاي پرپشت و بلند محقق سازد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۴:۵۹ توسط:نوروزي موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :